Lewandowski ma ogromną szansę na Złotą Piłkę! Czeka nas wielka niespodzianka?

Robert Lewandowski jest zdecydowanym faworytem do zdobycia Złotej Piłki. To zdanie być może brzmi dziwnie, ale wyjaśnienie jest bardzo proste – wszystko wskazuje na to, że Francuzi chcą przyznać nagrodę za 2020 i 2021 rok.

Jak było?

Niemniej jednak zacznijmy od początku – Złota Piłka to nagroda przyznawana przez gazetę „France Football”. Nagroda ta wręczana jest jesienią, ale w zeszłym roku nagrody nie przyznano. Miało to związek z pandemią i tym, że piłka nożna na wiele tygodni została wstrzymana. Czas pokazał, że mogliśmy mówić o przedwczesnym działaniu – Euro 2020 się nie odbyło, ale obserwowaliśmy dokończenie Ligi Mistrzów, jak i sporej części lig. Weźmy sobie pod uwagę najmocniejsze ligi – przedwczesne zakończenie rozgrywek mieliśmy tylko we Francji. Wypada również podkreślić, że Bayern Monachium wygrał wszystko, co było do wygrania. Oczywiście jest to ogromna zasługa Roberta Lewandowskiego – wystarczy przypomnieć, że mówimy o najlepszym strzelcu w Lidze Mistrzów i Bundeslidze.

Gdy zrezygnowano z przyznawania nagrody, byliśmy raczej zgodni – rezygnacja z przyznawania nagrody to skrzywdzenie Roberta Lewandowskiego. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której Złota Piłka trafia do kogoś innego. Teraz możemy mówić, że jest zupełnie inaczej – Euro 2020 odbyło się w tym roku, także nie ma znaczenia (przynajmniej w teorii). Robert strzelił 3 gole, ale musimy pamiętać o drużynie. Wpływ na sukcesy z drużyną ma się ograniczony, ale mówimy o nagrodzie dla najlepszego zawodnika świata. Od niektórych wymaga się więcej.

Niepotwierdzona informacja

Wypada też odnotować, że na ten moment mamy do czynienia z niepotwierdzoną informacją – wiadomość pojawiła się w „L’Equipe”. Zaznaczono też, że już niedługo możemy spodziewać się oficjalnej decyzji.

Nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie.