Ekstraklasa: Startuje nowy sezon!

Już dziś rusza kolejny sezon Ekstraklasy! Kto zostanie mistrzem kraju? Jakie drużyny znajdą się na miejscach spadkowych? To oczywiście tylko niektóre z pytań.

Faworyt do mistrza bez zmian

Można powiedzieć, że od pewnego czasu nic się nie zmienia – główny faworyt do mistrzostwa to Legia. Wydaje się też, że Legia jest silna słabością innych – wystarczy zwrócić uwagę na to, jak przedstawiała się czołówka w ostatnich sezonach. Choć trzeba też przyznać, że pewną nadzieję daje Raków. Trudno mówić o szansach na mistrzostwo, ale nie ulega wątpliwości, że klub jest świetnie zarządzany.

Kto spadnie?

Przy kandydatach do spadku sytuacja jest trochę prostsza. Trochę, ponieważ można wymienić choćby Radomiaka, Łęczną czy Stal. Musimy jednak pamiętać o tym, że rozstrzygnięcia potrafią zaskakiwać. Zresztą polska ekstraklasa jest tego fantastycznym przykładem – wystarczy cofnąć się do zeszłego sezonu. Dla przypomnienia – Warta Poznań wydawała się jednym z kilku kandydatów do spadku (spadała jedna drużyna). Typowanie Warty było jak najbardziej zrozumiałe, ale co z tego skoro ta drużyna skończyła na piątym miejscu?

Możliwe niespodzianki

Można też podejść do sprawy z innej strony – chodzi rzecz jasna o typowanie niespodzianek. Niespodzianki są możliwe, ale trudno kogoś wskazać. Przykład Warty pokazuje, że zaskoczyć mogą wszyscy.

Ważne jest też to, żeby niespodzianki nie wynikały z niskiego poziomu rozgrywek. Niski poziom rozgrywek sprzyja zaskakującym rozstrzygnięciom, ale najważniejsze jest stworzenie jak najmocniejszej ligi. Wszyscy wiemy, co zazwyczaj dzieje się w eliminacjach do europejskich pucharów – czas na zmiany.