Brak sukcesów w eliminacjach europejskich pucharów – z czego może wynikać?

Jutro rusza kolejna kolejka ekstraklasy – zostało 6 kolejek i w związku z tym można pokusić się o przypuszczenia. Sytuacja na dole tabeli jest skomplikowana, ale tego samego nie możemy powiedzieć o górze tabeli. Co więcej, góra tabeli jest tym, na czym się skupimy.

Mistrzostwo kolejny raz trafi do Warszawy?

Wszystko wskazuje na to, że mistrzem kraju po raz kolejny zostanie Legia – 8 punktów przewagi to naprawdę dużo, a i trzeba otwarcie powiedzieć, że Pogoń nie prezentuje się zbyt stabilnie. Najniższy stopień podium przypada na ten moment Rakowowi, który traci 4 punkty do Pogoni – pamiętajmy jednak, że drużyna ta ma zaległe spotkanie. Zwycięstwo w zaległym starciu (rywalem jest ostatnia Stal Mielec) pozwoli zbliżyć się do Pogoni i sprawi, że przewaga nad czwartym miejscem wyniesie 6 punktów.

Eliminacje do europejskich pucharów

Po zakończeniu sezonu bardzo szybko trzeba myśleć o eliminacjach do europejskich pucharów. Eliminacje europejskich pucharów w ostatnim czasie kojarzą się jednoznacznie – chodzi rzecz jasna o kompromitujące rezultaty – z wyjątkiem Lecha. Można też powiedzieć, że Lech nie skompromitował się w europejskich rozgrywkach, ale kompromituje się w lidze.

Brak sukcesów w eliminacjach do europejskich pucharów – z czego może wynikać?

Zatrzymajmy się przy postawie w eliminacjach do europejskich pucharów – czy w przyszłym sezonie polska liga będzie godnie reprezentowana? Można mieć pewne nadzieje (jak zwykle zresztą), ale niewiele na to wskazuje. Na dobrą sprawę wystarczy śledzić polskie rozgrywki – gra często jest po prostu słaba. Naturalnie zawsze wszystko weryfikują bezpośrednie starcia, ale lepiej, żeby kibice nie mieli wielkich nadziei. Oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że pewną szansą jest Legia, ponieważ na tle reszty wyróżnia się pozytywnie. Takie stwierdzenie można zrozumieć, ale czy możemy mówić o szczególnie dobrej postawie?

Dobrze też nawiązać do pieniędzy – polskie kluby do bogatych nie należą i jest to pewien kłopot. Z drugiej strony nie tylko polskie kluby są biedne, a niespodzianki się zdarzają. Warto również zwrócić uwagę na osłabianie się przed starciami. Pewne oferty trudno odrzucić, ale wydaje się, że nie można mieć wszystkiego.

Wymienione informacje to ogólniki, ale musimy pamiętać, że mowa o temacie, w przypadku którego niełatwo nawiązywać do konkretów.