Ciekawe teksty

Euro 2020: Rozgrywki zmęczonych piłkarzy?
Mistrzostwa Europy

Euro 2020: Rozgrywki zmęczonych piłkarzy? 

Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z wielką aferą związaną z powstaniem Superligi. Projekt na ten moment się nie udał, ale można przypuszczać, że temat jeszcze wróci. Niemniej jednak nie o Superligę w tym momencie chodzi – kiedy powstała Superliga, można było usłyszeć, że niektórym klubom zależy tylko na pieniądzach. Takie słowa są zrozumiałe, aczkolwiek możemy mówić o hipokryzji.

Jak będzie wyglądać Euro 2020?

Nie wiemy, kto wygra Euro 2020, ale wiadomo, że piłkarze nie będą mieć łatwo. Niezwykle wyczerpujący sezon jest oczywiście niejako konsekwencją ubiegłorocznego lockdownu. Z drugiej strony obecne rozgrywki mogłyby niektórym coś uzmysłowić, ale to wydaje się nieprawdopodobne. Krótko mówiąc, kalendarz piłkarskich rozgrywek to coś, o czym możemy rozmawiać długo. Każdy sezon to ogromne wyzwanie, ale po lockdownie można mówić o czymś znacznie więcej – poprzedni sezon skończył się z opóźnieniem i bardzo szybko zaczął się następny,

Pandemii koronawirusa nie dało się przewidzieć, ale gdyby piłkarze grali mniej meczów, opóźnienia stanowiłyby mniejszy kłopot. Tymczasem z czym mamy do czynienia? Najlepiej odnieść się do nowego formatu Ligi Mistrzów. Nowy format to świetny przykład tego, że piłkarze nie są najważniejsi – liczą się tylko pieniądze. Obecna faza grupowa zakłada 6 spotkań – rozgrywki grupowe kończą się w grudniu. Nowa faza grupowa zakłada 10 meczów! Do tego 16 drużyn będzie musiało mierzyć się w barażach o 1/8 finału LM! Można też nawiązać do liczby drużyn podczas mistrzostw Europy – stawianie na pieniądze to coś, co w piłce nożnej jest powszechne – z każdej strony.

Warto również pamiętać, że spora liczba meczów to większe ryzyko kontuzji. Można odnieść wrażenie, że niektórzy o tym w ogóle zapominają. Zresztą przykładów nie trzeba daleko szukać – PSG poinformowało, że Marco Verratti będzie pauzować od czterech do sześciu tygodni. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie wiemy, czy pomocnik PSG wystąpi podczas Euro.

Related posts

Copyright (C) egol.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.