Cristiano i Nike – kontrakt na dużą skalę 

Wszystko, co niemalże dotknie lub zareklamuje Cristiano Ronaldo zamienia się w złoto. Ostatnio ponownie zrobiło się głośno o portugalskim piłkarzu, z powodu bardzo lukratywnego kontraktu z firmą Nike. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kontrakt, który podpisał piłkarz, jest dożywotni. 

Kontrakt z Nike oraz Real Madryt

Wybór Cristiano na dożywotniego ambasadora marki nie powinien nikogo jednak dziwić. Piłkarz jest bowiem ambasadorem marki od 2003 roku. Trudno więc o lepszego, stałego reprezentanta marki, aniżeli Ronaldo. Szacuje się, że Cristiano zarobi na dożywotniej współpracy nawet 20-40 milionów euro rocznie. To jednak niejedyny korzystny kontrakt, który podpisał ostatnimi czasy. Portugalczyk przedłużył również swój kontrakt z klubem Real Madryt. Obecna umowa obowiązuje do 2021 roku. Na tej współpracy Cristiano zarobi natomiast 21,6 miliona euro netto rocznie.

Cristiano i Nike – przyjaciele na zawsze

Piłkarz podkreśla, że Nike to zdecydowanie jego marka. Jednocześnie przyjaźni się z wieloma osobami pracującymi w firmie. Co istotne sam Ronaldo jest fanem produktów marki. Dlatego chętnie został twarzą marki dożywotnio. Oznacza to, że Cristiano, będzie reklamował markę nawet po zakończeniu sportowej kariery. Jednocześnie piłkarz przyznał, że to najlepszy kontrakt w jego karierze.

Wielka trójka Nike

Dzięki korzystnemu kontraktowi Cristiano stał się trzecim sportowcem, z tego typu umową z firmą Nike. Pozostałych dwóch sportowców, to koszykarze LeBron James oraz Michael Jordan. Warto mieć na uwadze, że Jordan, który kontrakt z Nike ma od 1993 roku, wzbogacił się już na tym układzie o 473 miliony dolarów. 

Najlepiej zarabiający sportowiec

Nie tylko kontrakty z Nike, czy Realem Madryt sprawiły, że piłkarz jest obecnie najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Dzięki licznym współpracom poza boiskiem Cristiano zarobił już 32 mln, natomiast ana boisku piłkarz rocznie zarabia około 88 mln dolarów. Takie dane podał Forbes, chociaż sądząc po tym, jak bardzo prężnie rozwijającym się i przedsiębiorczym człowiekiem jest Ronaldo, dane te mogą być już dawno nieważne.

Cristiano Ronaldo w liczbach

Na swoim koncie CR7 ma wiele sukcesów, głównie oczywiście związanych z boiskiem, zera na jego koncie to jedyne ważne cyfry w jego karierze. Kariera Ronaldo w cyfrach, przedstawia się następująco:

 • 5.02.1985 rok w Funchal przychodzi na świat młody Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, drugie imię otrzymał na cześć, amerykańskiego aktora i prezydenta, Ronalda Reagana.
 • 8- tyle lat miał młody Cristiano, gdy zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w małym klubie CF Andorinha.
 • 2003- to bardzo ważny rok dla CR7, podpisał wówczas swój pierwszy kontrakt z Manchesterem United, gdzie już w pierwszym sezonie zdobył Puchar Anglii.
 • 23- tyle lat miał Cristiano, gdy po raz pierwszy otrzymał Złotą piłkę, Europejski Złoty But oraz tytuł Piłkarza Roku FIFA.
 • 94 mln euro, tyle kosztował transfer Cristiano w 2009 roku z Manchesteru United do Real Madryt.
 • 2- dokładnie dwa mistrzostwa Hiszpanii zdobył Cristiano wraz z Realem Madryt, oraz dwa Superpuchary Hiszpanii, Superpuchary UEFA.
 • 3- Trzy klubowe mistrzostwa świata z Realem Madryt.
 • 4- Złote piłki.
 • 451-tyle goli strzelił Cristiano w Realu Madryt.
 • 2018- wówczas Cristiano przeszedł do Juventusu.
 • 154- tyle razy Cristiano grał w barwach Portugalii
 • 7- w tylu Mistrzostwach Świata brał udział CR7
 • 1968- tyle razy trafił w bramkę w meczach ligi hiszpańskiej.

Cristiano prywatnie

Chociaż jest wielkim gwiazdorem, Cristiano prywatnie jest przede wszystkim kochającym ojcem. Ronaldo jest tatą czwórki dzieci. Trójkę z jego dzieci urodziły surogatki, natomiast najstarsza córka Alana Martina, jest owocem związku z Georginą Rodriguez, z którą tworzy szczęśliwą rodzinę. Georginia stała się matką dla pozostałych dzieci Ronaldo. Najstarszego Cristiano Juniora, oraz bliźniaków Mateo i Evy. Urocze chwile sławnej rodziny, uchwycone na fotografiach możemy oglądać na instagramie Cristiano Ronaldo.