E-sport jako coraz bardziej popularna forma rywalizacji

W dzisiejszych czasach e-sport cieszy się ogromną popularnością i nie ulega to żadnym wątpliwościom. Zarówno wielu młodych graczy, jak i tych starszych, regularnie ogląda transmisje na żywo z największych turniejów. Czym dokładnie jest e-sport? Dlaczego e-sport jest tak popularny? Jakie najpopularniejsze gry e-sportowe możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w artykule poniżej.

Czym jest e-sport?

E-sport polega na tym, że następuje rywalizacja pomiędzy drużynami poszczególnych gier komputerowych. Poniekąd jest on bardzo podobny do tradycyjnego sportu, jednak w tym przypadku zasiadamy przed ekrany komputerów. Tak jak w rzeczywistości grając w piłkę nożną musimy biegać po boisku, aby strzelać bramki, tak w przypadku e-sportu możemy zająć wygodną pozycję na krześle i kierować poszczególnymi zawodnikami za pomocą kontrolera. Jednak w każdym przypadku widoczni są kibice, którzy oglądają zmagania swoich ulubionych drużyn. Profesjonalni gracze poświęcają codziennie mnóstwo czasu na trening, aby szlifować swoje umiejętności i z dnia na dzień stawać się jeszcze lepszym. Oczywiście dostają za to odpowiednie wynagrodzenie, mają sponsorów, mogą wygrywać dodatkowe nagrody w postaci gotówki za wygrany turniej. Jednym z takich sponsorów jest np. Betsafe, znana marka na świecie, która zajmuję się branżą gamblingową, czyli kasynami i zakładami bukmacherskimi. Nietrudno się domyślić, że wraz z takimi sponsorami w parze idą bardzo duże pieniądze. Coraz więcej młodych osób zafascynowanych jest e-sportem, ponieważ mogą łączyć przyjemne granie z możliwością zarabiania gotówki.

Dlaczego e-sport cieszy się tak dużą popularnością?

E-sport z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością, co wychwycili bukmacherzy. W konsekwencji możliwe jest obstawianie meczów ulubionych drużyn z gier. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich pasjonatów, którzy uwielbiają postawić gotówkę, ze względu na niesamowity dreszczyk emocji. To, że dziś zupełnie powszechne są zakłady bukmacherskie w tej dyscyplinie świadczy o tym, że e-sport traktowany jest właściwie jak tradycyjna dyscyplina sportowa. Ze względu na to, że obstawianie spotkań drużyn e-sportowych jest możliwe, coraz więcej osób zainteresowało się zmaganiami graczy. Rywalizacja jest niezwykle ciekawa i dynamiczna. Wynik może obrócić się w ciągu kilkunastu sekund. Dodatkowo młodzież uwielbia spędzać czas przed komputerem i grać w gry online, dlatego też wzrost zainteresowania najlepszymi drużynami jest w pełni zrozumiały. W końcu jeśli chcemy się od kogoś uczyć, to tylko od najlepszych w swoim fachu. Warto również wspomnieć o postępującej komputeryzacji społeczeństwa. Ze względu na to, że zwiększa się popyt na taką rozrywkę, to gracz otrzymuje większą ilość gotówki, co jeszcze bardziej przykuwa uwagę obserwujących.

Najpopularniejsze gry e-sportowe

Z pewnością jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych jest Counter Strike: Global Offensive. Rozgrywka wbrew pozorom nie należy do najbardziej skomplikowanych. Naprzeciwko siebie stają dwie drużyny: terroryści i antyterroryści. Ci pierwsi muszą podłożyć bombę w odpowiednim miejscu, a antyterroryści muszą bronić odpowiednich stref. Runda kończy się, kiedy dojdzie do wybuchu, bomba zostanie rozbrojona, skończy się czas lub któraś drużyna zostanie całkowicie wyeliminowana. Wielu młodych graczy fascynuje się zawodowymi e-sportowcami z kraju i zza granicy. Inne popularne gry e-sportowe to m.in. „League Of Legends”, „World Of Tanks”, „FIFA” czy też „Dota 2”. Każdy z tytułów ma wielu milionów fanów, którzy regularnie obserwują transmisje na żywo z największych turniejów. Część osób wybiera się nawet osobiście na wydarzenie, aby kibicować ulubionej drużynie.