Ciekawe teksty

Gdzie Polacy będą się przygotowywać do Euro 2020?
Liga Mistrzów

Gdzie Polacy będą się przygotowywać do Euro 2020? 

W połowie czerwca UEFA potwierdziła decyzję dotyczące kalendarza rozgrywek oraz miejsc meczów mistrzostw Europy. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa Euro 2020 odbędzie się planowo w 2021 roku. Zmiany są spowodowane względami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Plan rozegrania Euro 2020 pozostaje bez zmian w 12 miastach, a terminarz jest przesunięty o rok bez jednego dnia. Fani polskiej reprezentacji już wiedzą, gdzie Polacy będą trenować i przygotowywać się do rozgrywek w 2021 roku. 

Gdzie trenowali Polscy w ubiegłych latach?

Po wielu rozmowach i negocjacjach reprezentacja Polski finalnie będzie trenowała do mistrzostw Europy w Wielkopolsce. Przygotowania do rozgrywek odbędą się dokładniej w Opalenicy, a właściciel hotelu Remes – Bartosz Remplewicz – twierdzi, że obsługa postara się przychylić kadrze nieba. Piłkarze będą mogli się prawdziwie zresetować i naładować energię przed wielkim turniejem. W ubiegłych latach kadra Adama Nawałki przygotowywała się do najważniejszych rozgrywek w Juracie niedaleko Jastarni w województwie pomorskim oraz w Arłamowie w Bieszczadach. Obecny selekcjoner piłkarski, Jerzy Brzęczek, zdecydował się na hotel Remes w Opalenicy pod Poznaniem ze względu na liczne udogodnienia dla kadry. Warto dodać, że w tym samym miejscu zatrzymała się drużyna reprezentująca Portugalię w Euro 2012, która w turnieju dotarła do półfinału. W efekcie do dziś klienci prywatni przy rezerwacji pytają o słynny “apartament Ronaldo”, w którym doba kosztuje 490zł. Po ustaleniach z zarządem zapadła decyzja, że na przełomie maja i czerwca 2021 roku cały hotel, dysponujący łącznie 108 pokojami, będzie w dostępny na wyłączność reprezentacji oraz PZPN. Pierwsze rozgrywki ⅛ finału Euro 2020 mają rozpocząć się 26 czerwca i potrwać do 29 czerwca 2021. Będą rozgrywane w 8 różnych miastach: Amsterdamie, Londynie, Bilbao, Budapeszcie, Kopenhadze, Bukareszcie, Glasgow oraz w Dublinie.

Dlaczego selekcjoner zdecydował się na Opalenicę?

Właściciel hotelu w Opalenicy podkreśla w wywiadach, że nie są obiektem anonimowym dla klubów piłkarskich. Od lat Remes jest ośrodkiem, do którego przyjeżdżają zespoły z całej Europy. Co roku w hotelu gości kilka, a nawet kilkanaście drużyn. Zazwyczaj od 2012 w sezonie od czerwca do sierpnia Opalenica staje się ośrodkiem piłkarskim. W tym roku przez pandemię COVID-19 od marca do czerwca hotel był zamknięty, lecz już w lipcu do Wielkopolski przyjeżdża kobieca drużyna Lyonu. Wygrały one ostatnią Ligę Mistrzów i są ćwierćfinalistkami obecnej edycji. Od końca lipca w Remes zatrzyma się także AS Monaco. Właściciel Bartosz Remplewicz dodaje, że będą także gościć drużyny aż pięciu klubów ekspraklasy – między innymi piłkarzy Lecha, Piasta oraz Zagłębie Lublin. Selekcjoner reprezentacji Polski dobrze zna obiekt i zaznacza, że spełnia wszystkie jego oczekiwania. Pomimo zmiany daty Euro 2020 PZPN podtrzymuje, że chce współpracować z ośrodkiem w Opalenicy. 

Co zaoferuje piłkarzom hotel w Wielkopolsce?

Hotel jest wyposażony w rozbudowane zaplecze sportowe – posiada siedem, doskonale utrzymanych boisk trawiastych. Niedaleko znajduje się także stacja kolejowa, jazd na autostradę, a lotnisko Poznań-Ławica jest jedynie półgodziny od hotelu. Z Warszawy można dojechać do Opalenicy zaledwie w 3 godziny. Reprezentacja Polski będzie miała do swojej dyspozycji na wyłączność kręgielnię, park linowy, rowery, korty tenisowe. Dodatkowo piłkarze będą mogli korzystać z całego terenu SPA oraz basenów. Niedaleko ośrodka jest także jezioro i dodatkowy basen zewnętrzny. Drużyna, która zawalczy o mistrzostwo Europy 2020, będzie mogła w spokoju trenować i podnosić kondycję aż do rozgrywek w czerwcu 2021 roku. Ćwierćfinały zaczną się 2 lipca 2021 roku i będą rozegrane w Petersburgu, Monachium, Rzymie i Baku. Następnie półfinały w Londynie planowo mają być rozegrane 6 oraz 7 lipca 2021, a ostateczne starcie najlepszych dwóch drużyn w finale o tytuł mistrza Europy 2020 jest przewidziane na 11 lipca 2021. Kibice oraz komentatorzy mają nadzieję, że do tego czasu pandemia koronawirusa nie zmieni tych planów. 

Related posts

Copyright (C) egol.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.