Już jutro El Clasico! Czeka nas jednostronny pojedynek?

Kłopoty Barcelony to temat, który można określić jako dość dobrze omówiony. Niemniej jednak nie sposób nie wrócić do pewnych spraw – zwłaszcza że już jutro Katalończycy zmierzą się z Realem Madryt. Spotkanie odbędzie się na Camp Nou.

Bez Messiego

Od odejścia Leo Messiego minęło już trochę czasu, ale teraz czeka nas pierwszy klasyk bez Argentyńczyka. Argentyńczyka, który od wielu lat był integralną częścią spotkań z Realem Madryt. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Messi to najlepszy strzelec w historii El Clasico – na jego koncie mamy aż 28 trafień.

Na odejście legendy nigdy nie ma dobrego momentu, ale w przypadku Barcelony mamy fatalny okres. Wyniki mówią same za siebie – w Lidze Mistrzów będą trudności z awansem do 1/8 finału. W krajowych rozgrywkach też mogłoby być lepiej, choć strata do najlepszych ekip jest symboliczna.

Problemy Barcelony problemami Realu?

Można też powiedzieć, że kłopoty Barcelony to w pewnym sensie kłopoty Realu. El Clasico ma swój prestiż i co za tym idzie, kryzys jednej drużyny może zachwiać rangą wydarzenia. Oczywiście ewentualne obniżenie prestiżu nie nastąpi z meczu na mecz. Z drugiej strony nie można zapomnieć, że w stolicy Katalonii wciąż jest wielu dobrych graczy. Dodatkowo mowa o graczach, którzy zrobią wiele, aby w klasyku stanąć na wysokości zadania. Chodzi w końcu o swego rodzaju derby – ostatnio mogło być różnie, ale jest szansa na szybkie poprawienie atmosfery wokół klubu.

Faworytem jest Real

Real Madryt też ma wpadki, ale raczej nie należy spodziewać się, aby ktoś zlekceważył Barcelonę. Przed niektórymi spotkaniami motywacji nie może zabraknąć.

Warto też zwrócić uwagę na to, co działo się w Lidze Mistrzów – Real Madryt wygrał w Kijowie z Szachtarem i na dodatek zrobił to w przekonującym stylu – 5:0 znaczy wiele. Barcelona także zwyciężyła, aczkolwiek 1:0 u siebie z Dynamem Kijów to wynik, którym trudno się zachwycać.

Niektórzy mogą też powiedzieć, że zobaczymy jednostronny pojedynek. Być może taki pojedynek będzie mieć miejsce, ale na pewno nie należy mówić, że jest to coś bardzo prawdopodobnego.