Konflikt o opaskę kapitańską

Konflikty w klubach to temat, o którym można opowiadać niezwykle długo. Szczególnie że nie zawsze idzie po myśli i w związku z tym łatwo o spory.

Przykładem Manchester United

Za przykład może posłużyć to, co dzieje się w Manchesterze United. Wydawać by się mogło, że jest to klub, w którym niczego nie brakuje.

Niemniej jednak liczą się fakty – wyniki są dalekie od oczekiwań. Ktoś może powiedzieć, że czwarte miejsce w tabeli nie jest złe, ale takie myślenie jest błędne. Są kluby, dla których czwarte miejsce jest dalekie od oczekiwań i do takich klubów zalicza się Manchester United. Niezależnie od tego, co widzimy na boisku.

W ten sposób dochodzimy do tego, co najistotniejsze – możemy mówić o konflikcie dotyczącym opaski kapitańskiej. Obecnym kapitanem jest Harry Maguire i jakby nie patrzeć, Anglik jest stosunkowo często krytykowany. Z drugiej strony decydujące zdanie należy do trenera, a tak się składa, że Ralf Rangnick nie widzi powodu, dla którego miałby zmieniać kapitana. Nie zmienia tego nawet niezadowolenie Cristiano Ronaldo. Można też usłyszeć, że Cristiano Ronaldo chciałby przejąć opaskę kapitańską. Do tego trzeba otwarcie powiedzieć, że Portugalczyk jest zawodnikiem, który wywiera spory wpływ na kolegów z szatni.

Trudno stwierdzić, jak to się wszystko skończy. Nie ma też co ukrywać, że Ronaldo jest piłkarzem, który mimo upływu lat (ma już 37), cały czas chce walczyć o najwyższe cele. Manchester United tego na ten moment nie gwarantuje i co za tym idzie, nie możemy wykluczyć szybkiego rozstania. Choć oczywiście od spekulacji do transferu droga jest daleka.