Losowanie Ligi Narodów za nami

Można przypuszczać, że wiele osób myśli o barażach do mistrzostw świata w Katarze i turnieju, który zostanie rozegrany pod koniec roku. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że jest jeszcze coś pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami.

Chodzi o Ligę Narodów

Oczywiście mowa o kolejnej odsłonie Ligi Narodów! Rozgrywki te mogą wielu osób nie przekonywać, ale bez wątpienia mają swoje plusy. Wystarczy wziąć pod uwagę, że Polska ma szansę mierzyć się z najlepszymi w Europie. Rzecz jasna można też umówić się na sparing, ale uczciwie trzeba przyznać, że nie jest to łatwe.

Przechodząc do sedna, za nami losowanie Ligi Narodów i losowanie to można określić (przynajmniej z polskiego punktu widzenia) jako ciekawe. Dla przypomnienia – zmierzymy się z Holandią, Belgią i Walią. Zwycięzca grupy będzie mieć okazję na triumf w całych rozgrywkach, natomiast ostatnia drużyna spadnie do dywizji B. Piłka nożna potrafi pisać niespodziewane scenariusze, ale raczej należy nastawiać się, że czeka nas to, co zawsze, czyli walka o utrzymanie. Co więcej, na pewno nie jesteśmy w tej walce na straconej pozycji – Walia to dobra drużyna, ale bez wątpienia w naszym zasięgu.

Warto też zatrzymać się przy terminie Ligi Narodów, bo termin ten jest nietypowy. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o tym, kiedy startują mistrzostwa świata w Katarze. Krótko mówiąc, Liga Narodów rozpocznie się w czerwcu i skończy we wrześniu. Do tego od razu będziemy mieli cztery kolejki. Można powiedzieć, że czeka nas swego rodzaju namiastka mistrzostw Europy. Dobrze też zadać sobie pytanie, jak do tego podejdą trenerzy?

Mowa o rozgrywkach, które miały na celu pozbycie się większości meczów towarzyskich. Plan jest zrozumiały, ale trzeba też pamiętać o tym, że kiedyś należy zdecydować się na testy.

Czego możemy spodziewać się po Polsce?

Warto jeszcze zadać sobie pytanie, czego możemy spodziewać się po naszej reprezentacji? Oczywiście do czerwca sporo czasu, ale nie ulega wątpliwości, że rozgrywki Ligi Narodów będą mieć dla nas niemałe znaczenie. Jeżeli awansujemy na mistrzostwa, będziemy mogli mówić o bardzo wartościowych sprawdzianach. Sprawdzianach, które prawdopodobnie dadzą wiele odpowiedzi. Gdyby nie udało się awansować, pojawi się nowy trener i prawdopodobnie rozpocznie się przebudowa kadry. Przebudowa, która swój początek będzie mieć właśnie podczas Ligi Narodów.