Ciekawe teksty

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta
Bundesliga

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta 

Już od dawna wiemy, że Złoty But za zeszły sezon należy się Robertowi Lewandowskiemu. Niemniej jednak przedwczoraj mieliśmy do czynienia z oficjalnym przekazaniem nagrody. Nagrody, która po raz pierwszy w historii trafiła do reprezentanta Polski.

W muzeum Bayernu Monachium

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w muzeum Bayernu Monachium. Lewandowskiemu z pewnością towarzyszyło wiele emocji i oczywiście nie jest to coś, czemu można się dziwić. Warto też dodać, że mogliśmy usłyszeć, iż dedykuje on nagrodę dwóm osobomGerdowi Muellerowi i żonie Annie. Mueller był dla niego wzorem piłkarza, natomiast żona miała spory wkład w osiągane przez niego wyniki.

Zasady walki o nagrodę

Zatrzymajmy się jeszcze przy tym, jak wygląda walka o Złotego Buta. W klasyfikacji nie znajdziemy goli, a punkty i liczą się wyłącznie mecze ligowe. Punkty zależne są od tego, jak trudna jest liga. Niemniej nie oznacza to jakichś szczególnych rozbieżności – w najlepszych ligach (umownie mówiąc) jeden gol to 2 punkty. Mamy też sporo lig, w których 1 gol to 1,5 punktu i ligi, gdzie bramka to 1 punkt. Złoty But może więc trafić do każdego, ale niełatwo sobie wyobrazić zwycięstwo kogoś niezbyt znanego.

Ważne jest też to, że w lidze angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej piłkarz ma szansę rozegrać 38 meczów. Jak zapewne wszyscy wiedzą, w lidze niemieckiej można rozegrać 34 spotkania. Jest to rzecz jasna minus, ale Lewandowski pokazał, że dla zawodnika w wielkiej formie nie jest to spore utrudnienie. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Robert zgromadził 82 punkty, a na drugim miejscu był Messi, który zdobył 60 punktów. Po prostu przepaść.

Related posts

Copyright (C) egol.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.