Siatka ochronna na boisko – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Brak takich elementów jak siatka ochronna na boisko sprawia, że przestrzeń ta nie jest całkowicie bezpieczna. Należy o tym pamiętać, przygotowując teren do uprawiania sportów. Dobór odpowiednich zabezpieczeń nierzadko okazuje się kłopotliwy, zwłaszcza przy braku wiedzy na ich temat. Oto cenne porady, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu.

Czy siatka na boisko to dobry wybór?

Siatka ochronna na boisko jest uznawana za świetną alternatywę dla zwykłego ogrodzenia. Wygląda ona bardzo estetycznie i dodatkowo doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie terenu sportowego. To wysokiej jakości produkt, który wciąż zyskuje na popularności.

Wpływa na to również brak problemów z dostępnością. Siatka na boisko jest produkowana przez wiele firm, niektóre mają długoletnie doświadczenie w branży. Zaufanie znanemu producentowi to najlepsza decyzja – można mieć wówczas pewność, że wszystko będzie idealnie dopracowane.

Siatka ochronna na boisko wykonana z solidnego materiału

Głównym zadaniem siatki na boisko jest zabezpieczanie terenu, gdzie uprawia się sporty. Służy ona do:

  • wyłapywania piłek,
  • ochrony pojazdów i budynków przed uszkodzeniami,
  • ochrony kibiców i osób postronnych.

Jednak aby siatka była skuteczna, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Trzeba więc weryfikować produkty pod tym kątem. Jak podkreślają eksperci, najlepsze są polipropylen oraz polietylen.

Wymienione materiały wyróżniają się wytrzymałością. Nie są podatne na rozerwanie ani blaknięcie pod wpływem działania promieni słonecznych. Na siatkę zabezpieczającą boisko nie wpływają negatywnie zmienne warunki atmosferyczne.

Polipropylen czy polietylen?

Produkty wykonane z polipropylenu polecane są do użytku wewnątrz pomieszczeń. Z tego względu świetnie sprawdzą się w sali gimnastycznej. Jeżeli ma to być siatka ochronna na boisko na świeżym powietrzu, należy wybrać tę wykonaną z polietylenu, ponieważ nie chłonie ona wilgoci i nie zmienia swojego ciężaru pod jej wpływem. Bez wątpienia będzie to zakup na dłużej niż tylko jeden sezon.

Polietylenowa siatka ochronna na boisko w zielonym kolorze

Wymiary, grubość i wielkość oczek – dobrze dopasowana siatka na boisko

Aby nie okazało się, że otrzymana siatka jest zbyt mała lub za obszerna, najlepiej zamówić taką wykonywaną na wymiar. To pozwala na samodzielne określenie jej szerokości i długości. Nie ma wówczas mowy o niedopasowaniu.

Równie istotna jest grubość siatki na boisko. Mieści się w zakresie od 1,8 mm do nawet 5 mm. Zależy to od materiału i wielkości oczek, czyli kolejnej ważnej kwestii. Mogą one być bardzo duże, nawet 120 x 120 mm, jak i drobne, np. 25 x 25 mm. Podejmując decyzję, należy uwzględnić sposób wykorzystania produktu.

Czy estetyka siatki zabezpieczającej boisko też się liczy?

Wbrew pozorom to, jak prezentuje się siatka ochronna na boisko, ma duże znaczenie. Powinna być estetyczna. Tylko wtedy zabezpieczony teren będzie wyglądał dobrze i dzięki temu dodatkowo zachęcał do uprawiania sportu.

Sprawdzony producent daje możliwość samodzielnego doboru kolorystyki siatki ochronnej na boisko. Popularne warianty to biały, czarny i zielony. Niemniej często dostępne są też inne odcienie jak np. żółty czy niebieski.

Siatka na boisko, która nie zawodzi – zaufaj w tej kwestii profesjonalistom. Złóż zamówienie mailowo lub telefonicznie i starannie zabezpiecz boisko!