Tomasz Hajto krytykuje Sousę za decyzję w sprawie Zielińskiego

Kontrowersyjne wypowiedzi Tomasz Hajty to temat, o którym można opowiadać niezwykle długo. Niemniej wydaje się, że obok pewnych spraw trudno przejść obojętnie.

Poszło o poród

Były reprezentant naszego kraju stwierdził (miało to w programie „Cafe Futbol”), że opuszczenie zgrupowania przez Zielińskiego to błąd. Dla niezorientowanych – Piotr Zieliński opuścił zgrupowanie w Opalenicy, ponieważ chciał być obecny przy narodzinach dziecka – zawodnikowi Napoli urodził się syn Maksymilian. Hajto argumentował to w ten sposób, że trenerzy często narzekają na brak czasu. Wspomniał też o sobie – o tym, że nie mógł być obecny przy małżonce, kiedy ta miała operację. Mogliśmy się również dowiedzieć, że to nauczyło Hajtę, jak istotna jest praca.

Każda osoba ma prawo do własnej opinii, ale wydawać by się mogło, że pewne sprawy nie wymagają najmniejszej dyskusji. Narodziny dziecka to zawsze bardzo ważny dzień – chyba każda osoba powinna się z tym zgodzić. Można też powiedzieć, że Piotr Zieliński skorzystał ze sprzyjających okoliczności – podczas turnieju trudniej byłoby towarzyszyć żonie. Zresztą warto odnieść się do Dawida Kubackiego – jak może niektórzy wiedzą, polski skoczek ma córkę i co najistotniejsze, dziecko urodziło się podczas Turnieju Czterech Skoczni. W takiej sytuacji Kubacki nie mógł przebywać razem z żoną (okoliczności były wybitnie niesprzyjające).

Warto też zadać sobie pytanie, czy mówienie o sytuacji Zielińskiego ma jakikolwiek sens? Czy nie jest to coś bez znaczenia? Można też stwierdzić, że opuszczenie zgrupowania przez Zielińskiego może mieć pozytywny wpływ – narodziny dziecka mogą mocno podbudować.