Czy Robert Lewandowski zmieni klub jeszcze tego lata?

Obecne okienko transferowe jest po prostu nieziemskie i niewykluczone, że to jeszcze nie koniec. Można nawet usłyszeć o pogłoskach dotyczących Roberta Lewandowskiego.

Potencjalny transfer Mbappé

Przede wszystkim chodzi o Mbappé i jego przejście do RealuMbappé chce, Real chce, ale pracodawca Francuza ma nieco inne zdanie na ten temat. Oczywiście nie ma się czemu dziwić – kontrakt jest najważniejszy (umowa kończy się w czerwcu 2022 roku). Ktoś może powiedzieć, że to ostatni moment na sprzedaż napastnika, ale jakie to ma znaczenie? Problemy finansowe w Paryżu to coś, czego raczej nie należy się spodziewać.

Załóżmy jednak, że do transferu dochodzi – wtedy wypadałoby uzupełnić powstałą lukę. Francuskie media twierdzą, że odejście Mbappé oznaczałoby zagięcie parolu na Roberta Lewandowskiego. Brzmi na pewno ciekawie, ale jakie są na to szanse?

Wiele zależy od Realu

Na wstępie trzeba zadać sobie pytanie, czy informacje francuskich mediów są zgodne z prawdą? Jeżeli są, wiele zależy od Realu. Można więc nawet powiedzieć, że nic się nie zmieniło – niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć o tym, że Lewandowski chciałby trafić do tej drużyny. To się raczej nigdy nie wydarzy, ale podobno cały czas jest chęć rywalizacji poza Niemcami. Mówienie o nowych bodźcach jest kluczowe – czy PSG jest dla Lewandowskiego wyzwaniem?

Oczywiście mowa o jednym z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów, ale liga francuska jest słabsza od niemieckiej. Z drugiej strony nie sposób zapomnieć o ogromnych pieniądzach – pieniądze mogą przekonać niektórych, ale czy w tym gronie jest Lewandowski? Wydaje się to mocno wątpliwe. Ponadto nie można zapomnieć o Bayernieklub ma sporo do powiedzenia. Pamiętajmy też o tym, że Bayern jest zespołem bardzo rozsądnie budowanym – trudno przypuszczać, aby zdecydowano się na sprzedaż najlepszego gracza. Można również do tego dodać brak potencjalnego następcy.

Ostatnie tygodnie pokazały, że wiele może się wydarzyć, ale niełatwo wyobrazić sobie, że Lewandowski zmieni klub.