Ronaldo w Manchesterze United!

Letnie okienko transferowe może kojarzyć się przede wszystkim z wieloma spekulacjami. Oczywiście rokrocznie dochodzi do ciekawych transferów, ale można powiedzieć, że spekulacje zdecydowanie dominują. Teraz mamy jednak inny okres, czego dowodem jest kolejna ciekawa historia – Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United!

Chęć odejścia z Juventusu

Transfer Ronaldo to temat, o którym mówiło się już od jakiegoś czasu. Portugalczyk zakomunikował władzom Juventusu, że chce odejść, a klub postanowił nie robić mu przeszkód. Na dobrą sprawę jedynym warunkiem było wpłacenie odpowiedniej kwoty.

Przez jakiś czas wydawało się, że Cristiano trafi do Manchesteru City. Biorąc pod uwagę przeszłość w Manchesterze United, pogłoski wzbudzały wiele emocji. W pewnym momencie Manchester City jednak zrezygnował, a wtedy do gry wkroczył były klub Ronaldo. Podpisanie kontraktu to tylko formalność – Portugalczyk zwiąże się z nowym klubem dwuletnią umową. Można usłyszeć, że Juventus otrzyma 25 milionów euro + dodatki.

Lato wielkich zmian

Jeszcze dwa miesiące temu największe emocje mógł wywoływać potencjalny transfer Haalanda. Haaland na tę chwilę zostaje w Dortmundzie, ale wcale nie oznacza to tego, że za nami nudne tygodnie. Można nawet powiedzieć, że jest wprost przeciwnie – nie sposób zapomnieć o Messim, Ramosie czy Donnarummie (wszyscy trafili do PSG). Ponadto nikt nie powiedział, że to już koniec – spekuluje się, że do Realu ma trafić Mbappé. Warto też podkreślić, że jest to transfer, który raczej możemy określić nieuniknionym. Nieuniknionym, ponieważ umowa Mbappé z PSG ważna jest tylko do czerwca 2022 roku.

Pamiętajmy też o tym, że zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego. Szczególnie tyczy się to ostatniego dnia sierpnia.