Liga Mistrzów: Lewandowski lepszy od Ronaldo i Messiego

Liga Mistrzów to teren Cristiano Ronaldo – Portugalczyk dorzucił dwa kolejne trafienia i ma na swoim koncie już 139 goli. Pomyśleć, że kiedyś najlepszym wynikiem było 71 bramek Raula – nie do uwierzenia, prawda? Niemniej jednak Portugalczykowi nie zawsze wszystko wychodziło.

Po 100 meczach

Robert Lewandowski we wtorek zagrał swoje setne spotkanie w Lidze Mistrzów. Fakt ten skłonił dziennikarzy do zwrócenia uwagi na bardzo ciekawy ranking – co możemy powiedzieć o skuteczności piłkarzy w pierwszych 100 spotkaniach? Oczywiście już 100 meczów w Lidze Mistrzów to ogromny sukces, ale teraz to nie ma znaczenia.

Jeżeli ktoś myśli, że najlepszy jest Cristiano Ronaldo, czeka spory zawód. Genialny Portugalczyk ma na swoim koncie 64 gole – wynik świetny, ale gorszy od Lionela Messiego aż o 13 trafień. Ponadto fantastyczny Argentyńczyk nie jest najlepszy. Liderem wspomnianej klasyfikacji jest Robert Lewandowski – Polak ma na swoim koncie 81 bramek. Warte podkreślenia jest również to, że 50 goli zostało strzelonych w ostatnich 38 spotkaniach. Wynik kapitalny – co tu więcej dodawać? W zasadzie tylko żal, że Robert Lewandowski ma już 33 lata. Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo są starsi, ale czy to ma jakieś znaczenie? W pewnym momencie biologii nie da się oszukać. Z drugiej strony chyba wszyscy wierzymy, że Robert zdobędzie jeszcze wiele bramek.

Wypada też przypomnieć, że Polak jest na trzecim miejscu w klasyfikacji wszechczasów. Liderem w tej klasyfikacji jest Ronaldo (139 goli), natomiast drugie miejsce zajmuje Messi (123 trafienia). Obaj panowie są poza zasięgiem, ale i tak możemy mówić o przepięknej historii. Historii, która przecież cały czas trwa – kto wie, może w obecnych rozgrywkach czeka nas powtórka z sezonu 2019/20?