Matty Cash w polskiej kadrze – tak czy nie?

Od jakiegoś czasu można usłyszeć o tym, że Matty Cash stara się o polskie obywatelstwo. Dla niezorientowanych – Cash jest prawym obrońcą, który gra w Aston Villi.

Matty Cash w polskiej reprezentacji

Potencjalna gra tego zawodnika w naszej reprezentacji wzbudza wiele emocji. Niemniej jednak zacznijmy od początku – jego matka ma na imię Barbara, a jej panieńskie nazwisko to Tomaszewska. Związek Casha z naszym krajem jest więc niepodważalny.

Musimy również pamiętać o tym, że świat potrafi być brutalny – czy nie jest tak, że reprezentacja Polski to kadra drugiego wyboru? Tego typu pytania są zrozumiałe, ale trudno mówić o odpowiedzi. Zawsze można też powiedzieć, że Gareth Southgate nie interesował się prawym obrońcą Aston Villi.

Pewnym wyznacznikiem może być choćby znajomość języka polskiego, a Cash mówi po polsku tylko „dzień dobry”. Jeżeli Matty zacznie grać w polskiej kadrze, miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianiew każdym razie wypadałoby, aby tak się stało.

Potwierdzenie obywatelstwa

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, kiedy zakończą się procedury związane z potwierdzeniem obywatelstwa? Odpowiedzi na to pytanie nie zna sam Matty – możemy przeczytać, że wszystko ma potrwać jeszcze miesiąc albo dwa. Gdy dojdzie do przyznania obywatelstwa, zawodnik Aston Villi będzie już bardzo blisko powołania.

Oczywiście Paolo Sousa nie musi decydować się na Casha, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Od oceny zawodników jest trener, ale umówmy się, że konkurencja na prawej stronie boiska nie jest u nas oszałamiająca.

Co o tym sądzisz?