Atletico Madryt

Wiemy, którzy piłkarze Atletico zostali zakażeni

Ostatnimi czasy świat obiegła informacja o wykryciu koronawirusa w drużynie Atletico Madryt. Do tej pory klub nie podawał nazwisk zakażonych zawodników.

Dwóch piłkarzy Atletico z Covid-19

Hiszpański klub poinformował, że zakażonymi zawodnikami są Angel Correa oraz Sime Vrsaljko. Zawodnicy Ci nie wystąpią w nadchodzących spotkaniach Ligi Mistrzów. Dziś miał odbyć się ostatni trening graczy Atletico przed wylotem na turniej finałowy Ligi Mistrzów. W niedzielę zespół poinformował jednak, że odwołuje swój ostatni trening w Hiszpanii a także zmienia datę wylotu do Portugalii z poniedziałku na wtorek.

Atletico Madryt musi bowiem wykonać dodatkową serię testów na obecność koronowairusa innym zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego i reszcie pracowników drużyny. Do przebadania jest więc aż 91 osób.

Jeśli chodzi o zakażonych piłkarzy to klub poinformował, że zawodnicy przechodzili chorobę bezobjawowo. Obecnie są odizolowani i z pewnością nie polecą do Lizbony. Atletico Madryt w czwartek rozegra mecz z zespołem Red Bull Lipsk.

Przeczytaj również:

Wypadek na TdP. Co grozi Groenewegenowi?

Edinson Cavani rozmawia z Benficą Lizbona