Znamy rywali podczas Mistrzostw Świata w Katarze!

Podopieczni Czesława Michniewicza znają już rywali, z jakimi na pewno przyjdzie im zmierzyć się podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Polska trafiła do grupy C, a jej przeciwnicy to Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska.

Będzie się działo!

Można odnieść wrażenie, że losowanie zostało dość dobrze przyjęte, co może dziwić. Rzecz jasna można było trafić gorzej, ale bez wątpienia nie będzie lekko. Wystarczy zwrócić uwagę na ostatnie występy Meksyku – wielkich sukcesów nie było, ale możemy mówić o regularnym wychodzeniu z grupy. Klasy Argentyny chyba nie trzeba bliżej przedstawiać. Dość powiedzieć, że mowa o triumfatorach ubiegłorocznego Copa America. Nawiasem mówiąc, turniej ten pokazał, że Leo Messi jest w stanie poprowadzić Argentyńczyków do wielkich rzeczy. Wypada też zaznaczyć, że niewykluczone, iż to będą ostatnie mistrzostwa tego piłkarza. Arabia Saudyjska to z kolei teoretycznie najsłabszy zespół, ale kto powiedział, że to właśnie ten zespół zajmie czwarte miejsce?

Ciekawy terminarz

Ostatnie trzy występy na mistrzostwach świata to mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Co ciekawe, za każdym razem udawało się wygrać spotkanie o przysłowiowy honor.

Powtórka w Katarze wydaje się praktycznie niemożliwa, ponieważ kończymy rozgrywki starciem z Argentyną. Zmagania zaczynamy od spotkania z Meksykiem. Jeżeli przypuszczenia się sprawdzą, pojedynek ten zadecyduje o drugiej pozycji w grupie. Później czekać będzie oczywiście Arabia Saudyjska.

Dokładny terminarz meczów Polaków przedstawiają się następująco:

22 listopada (wtorek): Meksyk – Polska (godz. 17:00)

26 listopada (sobota): Polska – Arabia Saudyjska (godz. 14:00)

30 listopada (środa): Polska – Argentyna (godz. 20:00)

Informacje ze świata piłki nożnej znajdziesz także w tym serwisie.